O nás 

Pojďte se seznámit s týmem odborníků, kteří stojí za projektem.


MUDr. Hana Krejčí, Ph.D. 

internistka a diabetoložka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

Internistka a diabetoložka VFN Praha. Působí na 3. interní klinice endokrinologie a metabolismu 1. LF UK a VFN v Praze a na diabetologické a interní ambulanci pro těhotné v porodnici U Apolináře. Věnuje se výuce studentů medicíny a nutriční terapie i laické osvětě o problematice diabetu.

Hanka je dlouhou dobu aktivní zejména na poli těhotenské cukrovky (gestační diabetes mellitus) a cukrovky obecně, podporovala přijetí přísnějších diagnostických kriterií pro těhotenskou cukrovku (Krejčí 2014) i možnost využití nízkosacharidové stravy v léčbě a prevenci těhotenské cukrovky a cukrovky 2. typu (Krejčí 2016, ČDS 2017). 

Hanka také založila a spravuje vynikající webové stránky www.tehotenskacukrovka.cz a v roce 2017 po odborné stránce připravila nový edukační web www.cukrpodkontrolou.cz a spolupracovala i na projektu www.cojist.cz. Je také zakládajícím členem Globopolu, českého think-tanku zabývajícího se zdravotní prevencí. 


Mgr. Jan Vyjídák, LL.M. MSc

odborný poradce v oblasti lékařské péče

Advokát a nezávislý poradce v oblasti výsledků lékařské péče a procesní optimalizace ve zdravotnictví. Od roku 2016 spolupracuje s českými a slovenskými lékaři mimo jiné i v rámci zdravotnického think-tanku Globopol. Během studia ve Velké Británii se věnoval zdravotnickému právu a řízení ve zdravotnictví. Následně pak spolupracoval s předními britskými lékaři a nemocničními týmy na zlepšování zdravotní péče. Společně s kolegy z nemocnice Papworth Hospital získal cenu Association for Business Psychology za nejlepší transformační projekt roku 2015. Je zakladatel projektu Neslazeno.

Specificky se zaměřuje na medicínu a výživu založenou na důkazech, zdravotnická data, klinické a epidemiologické studie a také obecně na problematiku spojenou s inovacemi ve zdravotnictví a s fungováním zdravotnických systémů. Více na webové stránce Improving Outcomes.


Mgr. et Mgr. Adéla Kábelová

nutriční specialistka z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Adéla je absolventkou magisterských oborů genetika a molekulární biologie na Přírodovědecké fakultě UK a nutriční specialista na 1. lékařské fakultě UK. V současné době dokončuje doktorské studium v oblasti, která propojuje genetiku s výživou. Konkrétně sleduje vliv různých přírodních látek na prevenci a léčbu metabolického syndromu a jak tyto látky působí na úrovni našich genů.

O výživu se Adéla začala zajímat již v mládí, kdy závodně dělala atletiku. Podrobněji se jí však začala zabývat až tehdy, když sama v důsledku ukončení sportovní kariéry nabrala nějaká ta kila navíc. V té době se jí do rukou dostala knížka Jídlo na prvním místě, která odstartovala její zájem o stravovací program Whole30 a následně pak i o další nízkosacharidové formy stravování. 

Ve volném ráda cvičí (hlavně HIIT, kruhové tréninky nebo pilates) nebo chodí na procházky. Ráda ale také vaří nebo jen tak lenoší s knížkou a šálkem čaje.


Web plný receptů a informací o zdravém životním stylu. První webová aplikace a edukační program s ambicí vést své uživatele k dosažení remise a jejich zdravějšího JÁ. 

Jídelníplán.cz vznikl na základě vlastní zkušenosti zakladatelek s dlouholetým bojem s nadhmotností (nadváhou a obezitou) a chronickým onemocněním s nespecifickou příčinou.

Misí webové aplikace je stát se velkým pomocníkem na cestě pacientů k trvalé změně životního stylu a k jejich zdravějšímu JÁ. Chceme nabízet uživatelům kvalitní a ucelené informace o výživě a jejím vlivu na zdraví, v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Dále možnost odhadnout optimální kalorický příjem v závislosti na jejich individuálních cílech a prostřednictvím pokročilých analytik sledovat jejich pokrok.
Aplikace má ambice usnadnit uživateli dosáhnout a udržet zdravou hmotnost, v případě uživatelů s diabetem 2. typu pak mít větší kontrolu nad jejich onemocněním a podpořit je při úsilí o dosažení remise.

Tyto stránky jsou provozovány společností  VX Systems s.r.o, IČO:04089839, se sídlem Vaňkova 1373, 537 01 Chrudim, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 32505.